niedziela, 20 sierpnia 2017

Dzień wyznawania miłości !



Bo lubi się za coś.. a kocha mimo wszystko...


"- Powiedz mi jak mnie kochasz.
- Powiem.
- Więc?
- Kocham cię w słońcu. I przy blasku świec.
Kocham cię w kapeluszu i w berecie.
W wielkim wietrze na szosie, i na koncercie.
W bzach i w brzozach, i w malinach, i w klonach.
I gdy śpisz. I gdy pracujesz skupiona.
I gdy jajko roztłukujesz ładnie -
nawet wtedy, gdy ci łyżka spadnie.
W taksówce. I w samochodzie. Bez wyjątku.
I na końcu ulicy. I na początku.
I gdy włosy grzebieniem rozdzielisz.
W niebezpieczeństwie. I na karuzeli.
W morzu. W górach. W kaloszach. I boso.
Dzisiaj. Wczoraj. I jutro. Dniem i nocą.
I wiosną, kiedy jaskółka przylata.
- A latem jak mnie kochasz?
- Jak treść lata.
- A jesienią, gdy chmurki i humorki?
- Nawet wtedy, gdy gubisz parasolki.
- A gdy zima posrebrzy ramy okien?
- Zimą kocham cię jak wesoły ogień.
Blisko przy twoim sercu. Koło niego.
A za oknami śnieg. Wrony na śniegu."

Konstanty Ildefons Gałczyński

sobota, 19 sierpnia 2017

Światowy Dzień fotografii



Zatrzymać na dłużej moment. Chwilę..  obecnych tu .. miejsce.  I móc cieszyć się tym ilekroć spojrzę..

wtorek, 15 sierpnia 2017

dzisiaj, jutro, zawsze..




Dzisiaj, jutro, zawsze
Będę cię kochał tak , kochał tak
Chociaż moja miłość jest Ci nie w smak
Kochana.
Dzisiaj, jutro, zawsze
Będę Ci humor psuć, humor psuć
Choćbyś drzwi zamknęła nawet na klucz.

Magnetofon wezmę ze sobą
I pod drzwiami będę grać
A na schodach zacznę tańczyć solo
Charlestona:

Dzisiaj, jutro, zawsze
Będę cię złościć tak, złościć tak,
Kochać mnie nie chciałaś
To teraz masz.

niedziela, 13 sierpnia 2017

czwartek, 10 sierpnia 2017

Dziękuję Ci że nie wszystko jest tylko białe albo czarne...






 "Dziękuję Ci że nie jest wszystko tylko białe albo czarne
za to że są krowy łaciate
bladożółta psia trawka
kijanki od spodu oliwkowozielone
dzięcioły pstre z czerwoną plamą pod ogonem
pstrągi szaroniebieskie
brunatnofioletowa wilcza jagoda
złoto co się godzi z każdym kolorem i nie przyjmuje cienia
policzki piegowate
dzioby nie tylko krótkie albo długie
przecież gile mają grube a dudki krzywe
za to
że niestałość spełnia swe zadanie
i ci co tak kochają że bronią błędów
tylko my chcemy być wciąż albo albo
i jesteśmy na złość stale w kratkę"


ks. Jan Twardowski 



niedziela, 6 sierpnia 2017

Po prostu.. niech się wiedzie :-)


''- A czy ja mu nic nie dałem na urodziny ? -zapytał  Krzyś smutnym głosem.
- Oczywiście, że dałeś- odparłem. - Czy już nie pamiętasz? Dałeś mu małe- małe...
- Pudełko z farbami do malowania rozmaitych rzeczy.
- A widzisz...
- A dlaczego nie dałem mu tego z rana ?
- Bo musiałeś przygotować podwieczorek dla solenizanta. Był torcik z kremem i trzema świeczkami, z wypisanym na wierzchu różowym lukrem imieniem i...
(...)"

czwartek, 22 czerwca 2017

To już jest koniec..


Bo coś się kończy aby coś innego mogło się zacząć. Za nami kolejny rok szkolny.
Dziękuję za czas wzruszeń.. radości.. krzyków i złości.. za zabawę i wycieczki.. za to że pozwalasz być sobą.


sobota, 22 kwietnia 2017

Uśmiech dla wszystkich ja stawiam !


Mam zaszczyt zaprosić Cię... 
Na wspólny wypad gdzieś za miasto .. 
Na coś mocniejszego  (może herbata z dwóch torebek ? )



wtorek, 18 kwietnia 2017

Jest taki dzień..



Bo czasem są chwile, które warto świętować po swojemu. Z tłumem ludzi lub samemu... Na plaży.. nad jeziorem.. albo w lesie.. tak po prostu...

poniedziałek, 17 kwietnia 2017

"Teraz Twoja kolej, żeby zmienić świat."


"Syty radością pojednania
odchodzę od wspólnego stołu,
ustępując miejsca
oczekującym na pokarm duszy.
Niczym posłaniec własnego losu,
odnajduję zagubione drogi
spowite mgłą zapomnienia.
Przechodząc przez pryzmat spojrzenia,
zbieram rozrzucone myśli,
aby utworzyły żywy obraz wyobraźni.
Uduchowiony wiarą w przyszłość,
wyzwalam ukryte uczucia, które powrócą
echem niepowtarzalnej miłości." 


Najlepsiejszego!! :) 

czwartek, 9 marca 2017

najlepszego Panowie ! dzisiaj..jutro.. zawsze..




"Jesteś znikąd.
Pojawiłaś się nagle
nieznana i radosna. 
Głód życia wskazał ci
wyboistą drogę
do mojego serca.
Nie byłaś zachłanna.
Przyszłaś jako posłaniec boga,
żeby dać mi szczęście
dzisiaj,
jutro,
a nawet zawsze."

wtorek, 7 marca 2017

Kwiaty.. nie tylko we włosach..

Dzisiaj pozwolę sobie na  cytat..

"Brak perfekcji jest piękny.  Szaleństwo jest geniuszem. Lepiej być całkowicie niedorzecznym niż absolutnie nudnym..."
 Marylin Monroe


poniedziałek, 13 lutego 2017

Słoik miłości i szczyptę radości.. łyżkę szczerości i na widelcu subtelności!


Miłości!! Szczerej i ponadczasowej. Każdego dnia więcej więcej! Dla siebie, Ciebie, Ciebie i Ciebie.. i Ciebie też.

Jeszcze raz wszystkiego miłosnego! <3

wtorek, 24 stycznia 2017

Wszystkiego fajowego !!

Jako,że całkiem jest dawno był dzień wszystkich fajnych.  Życzę Wam wszystkim i każdemu z osobna wszystkiego udanego dużo pomysłów owocnej pracy i solidnego odpoczynku. :)

wtorek, 17 stycznia 2017

Świat pachnie szarlotką...

U Babci jest słodko świat pachnie szarlotką.. z okazji zbliżającego się święta Babci i Dziadka idealne pudełeczka na małe drobiazgi..


poniedziałek, 16 stycznia 2017

Bogate (ze)WNĘTRZE

Skrzyneczka na mniejsze i nieco większe co nieco.Biel przełamana akwarelowymi delikatnymi kwiatami.
 Więc chodź pomaluj i mój świat... 

poniedziałek, 9 stycznia 2017



Co prawda to jeszcze wyszło spod moich rąk w zeszłym roku lecz nie miałam okazji pochwalić się nim.. a jestem z niego zadowolona. Choć nie ukrywam było to dla mnie wyzwanie i czasowe i wzorowe.. :) ale jak to czasem bywa gdy plany biorą w łeb zostaje improwizacja i spontaniczność, które może nie najlepiej doradzą ale dają nadzieję, motywują i aktywizują do działania.

Trzymajcie się SŁONECZNIe :)
Karola

niedziela, 8 stycznia 2017

Wszystkiego brokatowego !


 Witam, Was serdecznie w Nowym Roku ! 

Na wstępie życzę wszystkim Wam i każdemu z osobna wszystkiego kreatywnego, brokatowego i udanego ! W tym roku obiecuję być bardziej aktywna.Mam sporo nowych całkowicie szalonych i nie pokazywanych  dotąd pomysłów, którymi chętnie się pochwalę i poddam Waszej ocenie. Będę się dzielić na bieżąco moimi wytworami, a przynajmniej tak szybko jak czas na to pozwoli. 

Póki co życzę Wam miłego, długiego i owocnego wieczoru z herbatą. 

Karola :)